Wypożyczalnia nart zjazdowych, biegowych, snowboardów i serwis narciarski

Metmar-narty.pl 


 


 


 

Deska snowboardowa dla początkującego - co warto wiedzieć?

   Snowboarding jest sportem, który w znacznie mniejszym stopniu obciąża stawy kolanowe niż narciarstwo, jednak generuje więcej upadków. Nie przeszkadza to jednak w tym, że nawet najmłodsi mogą rozpocząć naukę jazdy na desce, jednak z pewnością nie jest to sport odpowiedni dla wszystkich. Aby bezpiecznie zacząć przygodę ze snowboardingiem w pierwszej kolejności należy odpowiednio do tego się przygotować. Podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak dobrać pierwszą deskę snowboardową?

    Nie jest to prosty wybór, zwłaszcza jeżeli nie mamy podstawowej wiedzy w tym zakresie. Na pewno nie warto kupować pierwszej deski snowboardowej z wyższej półki cenowej, ponieważ mocno eksploatowana bardzo szybko ulegnie zniszczeniu. Dobrze, żeby gwarantowała odpowiednią stabilność, która będzie nieoceniona dla niewprawnego użytkownika. Warto również wiedzieć, że deska powinna być odpowiednio dobrana do wagi, wzrostu, a nawet płci użytkownika. Zazwyczaj producenci udostępniają tabelki, w których w łatwy sposób możemy sprawdzić, który sprzęt będzie odpowiedni dla nas. Długość pierwszego snowboardu powinna być nieco krótsza, co ułatwi odpowiednią kontrolę nad zjazdem. Bardzo ważna jest również szerokość deski, która jest zależna od numeru buta, który nosimy. Jeżeli jednak mamy wątpliwości, zawsze warto skonsultować je z osobami pracującymi w sklepie. Z pewnością nie tylko doradzą, ale również pomogą w wyborze snowboardu, który konstrukcją i budową jest przystosowany dla osób początkujących.

Jakie rodzaje deski snowboardowej dla początkujących?

    Na pewno lepszym wyborem będzie deska miękka. Twardszy snowboard jest przeznaczony raczej dla bardziej doświadczonych użytkowników, ponieważ trudniej się prowadzi i wymaga lepszej techniki jazdy. Najbezpieczniej wybrać deskę z rodzaju Allmountain. Jest ona najbardziej uniwersalna, może służyć do nauki jazdy różnymi stylami. Dzięki temu mamy możliwość wybrać, który najbardziej nam odpowiada i doskonalić się w tym kierunku.

Podsumowanie

    Warto wiedzieć, że jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę ze snowboardem, to nie musimy wcale od razu wydawać kilkuset złotych na niezbędny sprzęt. O ile odpowiedni strój jest koniecznością, to deskę z powodzeniem możemy wypożyczyć na stoku. Dzięki temu w łatwy sposób sprawdzimy, czy snowboarding to sport odpowiedni dla nas.

 

Wybieramy snowboard dla początkującego

04. KONTAKT

Wypożyczalnia nart i snowboardów
w godzinach:

Pn - Pt: 10,00-15,00
Sob: 10,00-13,00
Wiosny Ludów 47
02-495 Warszawa

mail: [email protected]

ZADZWOŃ DO WYPOŻYCZALNI:
607 812 808

ZOBACZ MAPKĘ DOJAZDU

Serwis sprzętu narciarskiego
w godzinach:

Pn - Pt: 8,00-16,00
Sob: 8,00-14,00
Aleja Bzów 28
02-495 Warszawa
mail: [email protected]

ZADZWOŃ DO SERWISU:
517 161 742

Nasza firma znajduje się w dogodnym punkcie na terenie Warszawy Ursus w pobliżu Alej Jerozolimskich.

ZOBACZ MAPKĘ DOJAZDU

* Oprócz sprzętu sportowo-turystycznego wypożyczamy również sprzęt budowlany, elektronarzędzia, sprzęt do pielęgnacji ogrodów, naczynia i sprzęt na imprezy okolicznościowe.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.metmar.waw.pl
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Warszawa
Serwis elektronarzędzi Warszawa
Wypożyczalnia bagażników dachowych Warszawa

Realizacja: Nowoczesnastrona.pl, Blog, uniter.pro