Wypożyczalnia nart zjazdowych, biegowych, snowboardów i serwis narciarski

Metmar-narty.pl 


 


 


 

Podstawowe rodzaje nart

 

Sezon na sporty zimowe to coś, na co przez większość roku czeka wiele osób.  Zdecydowanie najpopularniejszym ze sportów tego rodzaju jest narciarstwo. Jeżeli do tej pory nie miałeś styczności z narciarstwem i uznałeś, że najwyższa pora spróbować nowej dyscypliny sportowej, koniecznie zostań na tej stronie. Znajdziesz tutaj najważniejsze informacje na temat podstawowych rodzajów nart.

Podstawowa kwalifikacja

Na poziomie podstawowym wyróżniamy 2 rodzaje nart – biegowe oraz zjazdowe.

  • Narty zjazdowe

Narty tego typu wykorzystuje się podczas zjazdów po utwardzanych stokach. Wśród nart zjazdowych wyróżniamy dwa rodzaje:

  1. narty klasyczne – narty tego typu są całkowicie proste i są pozbawione taliowania. Większość firm już w latach 90. zrezygnowała z produkowania nart klasycznych, gdyż zainteresowanie carvingiem było znacznie większe, a narciarstwo klasyczne uznane zostało za znacznie trudniejsze od carvingu.
  2. carvingowe – wyróżniają się szczególnym wyprofilowaniem, które ułatwia wykonywanie skrętów. Przy zakupie nart tego typu ważne są takie parametry, jak szerokość narty w najszerszym miejscu na przodzie, najwęższym na środku oraz najszerszym na piętce. Ważny jest również promień skrętu oraz sztywność narty, które warunkują to, jak dane narty zachowują się na stoku, ich szybkość i zwrotność.
  • Narty biegowe

Jeżeli ciągle zjeżdżanie i wjeżdżanie na stok nie jest dla Ciebie, być może pokochasz narty biegowe. Są to narty znacznie węższe oraz dłuższe od tych zjazdowych i zupełnie inaczej się z nich korzysta. Można powiedzieć, że w tym przypadku nie są to zjazdy, lecz spacery na nartach. Na biegówkach jeździ się bowiem na specjalnie przygotowanych trasach, na których znajdują się tory, po których poruszają się narciarze biegowi. Wśród nart biegowych wyróżniamy 3 rodzaje:

  1. rekreacyjne – stworzone z myślą głównie o osobach początkujących lub średniozaawansowanych, które organizują sobie urlopy na nartach biegowych z całą rodziną. Narty rekreacyjne są zdecydowanie najbardziej stabilnym rodzajem biegówek. Nadają się do jazdy po odpowiednio przygotowanych trasach. Wyróżnia się biegówki rekreacyjne amatorskie (narta bez taliowania, o szerokości do 50 mm) oraz zaawansowane (szerokość do 49 mm oraz taliowanie).
  2. back country – wykorzystywane głównie do jazdy po terenach pagórkowatych poza przygotowanymi trasami. Sprawdzają się również na terenach oblodzonych, ponieważ wyróżniają się najwyższą wagą i tym samym dobrą stabilnością.
  3. wyczynowe – przeznaczone dla osób, które profesjonalnie uprawiają narciarstwo biegowe. Są przeznaczone do jazdy tylko po idealnie przygotowanych trasach sportowych podczas treningów oraz zawodów.

 

Podstawowe rodzaje nart

04. KONTAKT

Wypożyczalnia nart i snowboardów
w godzinach:

Pn - Pt: 10,00-15,00
Sob: 10,00-13,00
Wiosny Ludów 47
02-495 Warszawa

mail: [email protected]

ZADZWOŃ DO WYPOŻYCZALNI:
607 812 808

ZOBACZ MAPKĘ DOJAZDU

Serwis sprzętu narciarskiego
w godzinach:

Pn - Pt: 8,00-16,00
Sob: 8,00-14,00
Aleja Bzów 28
02-495 Warszawa
mail: [email protected]

ZADZWOŃ DO SERWISU:
517 161 742

Nasza firma znajduje się w dogodnym punkcie na terenie Warszawy Ursus w pobliżu Alej Jerozolimskich.

ZOBACZ MAPKĘ DOJAZDU

* Oprócz sprzętu sportowo-turystycznego wypożyczamy również sprzęt budowlany, elektronarzędzia, sprzęt do pielęgnacji ogrodów, naczynia i sprzęt na imprezy okolicznościowe.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.metmar.waw.pl
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Warszawa
Serwis elektronarzędzi Warszawa
Wypożyczalnia bagażników dachowych Warszawa

Realizacja: Nowoczesnastrona.pl, Blog, uniter.pro